Film prezentujący koncert pt. „Pieśni Solidarności”

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do zbliżającej się rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania „Solidarności” z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że film promocyjny naszego koncertu pt. „Pieśni Solidarności” uzyskał zgodę na wykorzystanie znaku i nazwy NSZZ „Solidarność” i znalazł się już w Internecie.

W materiale wykorzystano bogaty materiał zdjęciowy, przede wszystkim autorstwa Pana Jana Kołodziejskiego, fotoreportera „Solidarności” w latach 1981-1989.

Film znajdą Państwo tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=h-xYilC3bkA

Czytaj dalej

European Works Council Meeting 2017 – 13 do 16 czerwca 2017 Brentford

W dniach od 13 do 16 czerwca 2017 r. odbyło się spotkanie Europejskiej Rady Zakładowej Glaxo Smithkline Ltd. Delegację z Polski reprezentował Jacek Rozmiarek (GMS/GSK Pharmaceuticals S.A.) i Przemysław Szczepański (GSK Consumer Healthcare sp. z o.o./ GSK Services sp. z o.o./ GSK  Comercial sp. z o.o.). Spotkanie odbyło się w Brentford i składało się z 2 części: szkolenia dla członków EWC oraz sesji plenarnej, w trakcie której przedstawiciele pracowników mieli możliwość zadawania pytań oraz uzyskali informację na temat sytuacji oraz wyników firmy od osób reprezentujących zarząd. Wśród prezenterów byli m.in. V-ce prezydenci Pharmy dla obszaru Europy, szef Global Categories Consumer Healthcare, szefowie działów R&D, GMS, Vaccines i Global Support Functions. Zaprezentowany został również Brexit Update oraz stanowisko firmy w sprawie zachodzących zmian w związku z opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Gospodarzem spotkania był Stuart Hepburn, SVP HR, Consumer Healthcare, który

Czytaj dalej

Informacja z posiedzeń Komisji MOZ NSZZ Solidarność GSK czerwiec – sierpień 2017.

Z dnia 14.06.2017r.

  1. Przyjęcie do związku – przyjęto 2 –osoby Novartis Poland, 1 – osobę GSK Commercial.
  2. Informacja o negocjacjach płacowych w Aspen Polska.
  3. Przyjęcie Uchwały o członkach szczególnie chronionych.
  4. Przyjęcie Uchwały w sprawie Regulaminów Wyborów SIP w spółkach GSK Services,

GSK Pharmaceuticals.

  1. Przyjęto Uchwałę o wydłużeniu spłaty pożyczki związkowej dla członka związku.
  2. Sprawozdanie ze spotkania Komisji Parytetowej z Pracodawcą GSK.
  3. Wolne głosy i wnioski.

 Z dnia 27.06.2017r.

  1. Sprawozdanie członka EWC Jacka Rozmiarka z posiedzenie Europejskiej Rady Zakładowej – przekazano temat wprowadzenia odwołań od oceny pracowniczej w spółkach GSK.
  2. Przyjęcie Uchwały w sprawie Regulaminu Wyborów SIP w Aspen Polska.
  3. Przyjęcie Uchwały w sprawie powołania Komisji Wyborczej do przeprowadzenia Wyborów SIP w spółkach GSK Services, GSK Pharmaceuticals, oraz Aspen Polska w składzie:

Włodzimierz Sopel, Karolina Śliwa, Janusz Alba oraz Barbara Urbaniak- Zw. Zaw. Prac. Spółek GSK.

Czytaj dalej

Zaproszenie do udziału w wycieczce do Krakowa i okolic 07-10.09.2017

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” GSK S.A. serdecznie zaprasza do udziału w wycieczce do Krakowa i okolic w terminie 07-10.09.2017r.

Dzień 7.09 czwartek

7.00 – wyjazd z Poznania( ul. Węgorka parking GSK).

13.00Częstochowa/ Jasna Góra. Wieczorem przyjazd do hotelu w Krakowie, zakwaterowanie i obiadokolacja. Hotel Santorini ul. Bulwarowa 35B

Dzień 8.09 piątek

7.30 – śniadanie

9.00Wieliczka/ obiad w podziemiach

13.00 – Żydowski Kazimierz ( ul. Szeroka – Dom Heleny Rubinstein, Synagoga Remu i Cmentarz Remu (zwiedzanie wnętrza), Stara Synagoga,  Synagoga Izaaka, Synagoga Tempel, Plac Nowy )

16.00 – przejazd i zwiedzanie Łagiewnik, Sanktuarium i centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach

20.00 –  Kolacja

Dzień 9.09 sobota

8.30 – śniadanie

10.00 – Wawel ( Smok Wawelski, Wzgórze Wawelskie, Katedra Wawelska (zwiedzanie wnętrza z dzwonem Zygmunt i kryptami) Okno papieskie, Dzielnica Uniwersytecka Collegium Maius, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Brama Floriańska, Barbakan )

14.30 – obiad w restauracji na Rynku

Czytaj dalej