SZKOLENIE PODSTAWOWE SIP w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Poznaniu

Czekamy na zgłoszenia nowych społecznych inspektorów pracy na szkolenie:

SZKOLENIE PODSTAWOWE SIP

TERMIN: 19 – 20 listopada (czw. – pt.), godz. 09:00 – 15:00, szkolenie dwudniowe

UCZESTNICY: nowi społeczni inspektorzy pracy (SIP) NSZZ „Solidarność” Region Wielkopolska

MIEJSCE: Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, ul. Metalowa 7, Poznań

POWADZĄCY: inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu

ZGŁOSZENIA: do 16 listopada 2015 r.

Formularz zgłoszeniowy <https://solidarnosc.poznan.pl/images/szkolenia/FORMULARZ.doc> (dostępny na: www.solidarnosc.poznan.pl <http://www.solidarnosc.poznan.pl> zakł. SZKOLENIA) prosimy przesłać na e-mail: agnieszka.minkowska@solidarnosc.poznan.pl <mailto:agnieszka.minkowska@solidarnosc.poznan.pl>

Informacja z posiedzenia Komisji MOZ NSZZ Solidarność GSK. Poznań 2015-10-29

Porządek zebrania:

  1. Przyjęcie porządku zebrania.
  2. Przyjęcia do związku. W poczet członków związku przyjęto jedną osobę z Novartisu oraz dwie osoby z Fabryki.
  3. Podjęto uchwałę o darowiźnie 500 zł. na rzecz Polskiego Związku Niewidomych Okręg Wlkp.
  4. Informacja o Spółce Aspen Polska. Zakończenie powodzeniem anulowanie przez Pracodawcę 2 upomnień dla członka związku.
  5. Podpisanie umowy o współpracy z Novartis Poland. Na podstawie konsultacji z Prawnikiem związkowym przedstawiliśmy zmiany w projekcie umowy. Zmiany zostały wysłane do Pracodawcy do akceptacji.
  6. Informacja na temat sprawy SIP w GSK Commercial. Przekazałem informację na jakim etapie jest sprawa kontroli OIP w spółce.
  7. Wniosek do Pracodawcy o spotkanie Komisji Parytetowej w GSK , Fabryka, GSK Consumer – tematy które chcielibyśmy poruszyć zostały wysłane do Pracodawcy.
  8. Inne tematy zgłoszone w trakcie spotkania. Spotkanie świąteczne koła emerytów i rencistów w terminie 10 grudnia oraz spotkanie Komisji MOZ NSZZ Solidarność GSK podsumowujące bieżący rok- termin 15 grudnia 2015r.
  1. Wolne głosy i wnioski.

 

Włodzimierz Sopel

Przewodniczący MOZ NSZZ Solidarność GSK

Notatka z konferencji „Łączenie polityk sektorowych w strategii przedsiębiorstw i działalności Europejskich Rad Zakładowych”

W dniach 28-30 października 2015r. w Brukseli odbyła się międzynarodowa konferencja organizowana przez IndustriALL European oraz Syndex.Tematem konferencji było: Łączenia polityk sektorowych w strategii przedsiębiorstw i działalności Europejskich Rad Zakładowych”.

Ze względu na tematykę, szczególnie w drugim dniu obrad, Sekretariat Przemysłu Chemicznego reprezentowali przedstawiciele Sekcji Farmacji: Jolanta Mazurek – Baxter Lublin; Marek Byczkowski – Fresenius Kabi Kutno oraz  Miara Mirosław. Organizator nie zapewniał tłumaczenia kabinowego i w związku z powyższym po raz pierwszy w roli tłumacza wystąpiła – Sandra Domagalska – pracownik SPCH NSZZ Solidarność. Sandra poradziła sobie z tym zadaniem, mimo, że musiała tłumaczyć non stop a tłumacze kabinowi, byli po dwie osoby i co 15 minut się zmieniali.

Konferencję w pierwszym dniu obrad, otworzył Luc Triangle, Zastępca Sekretarza Generalnego IndustriALL European, przedstawiając cały program wspólnego spotkania. W swojej wypowiedzi podkreślał znaczenie Europejskich Rad Zakładowych oraz  dialogu społecznego. Podkreślał, że ERZ są ciałem reprezentującym interesy wszystkich pracowników, a nie tylko związkowców, jednocześnie wskazując na olbrzymią rolę związków zawodowych w procesie tworzenia i działaniu ERZ. Informował również o roli IndustiALL European w tworzeniu ERZ oraz w procesie wspomagania działalności członków ERZ poprzez szkolenia, konferencje, projekty itp. Nawiązał do dzisiejszych  problemów w  UE, związanych z cenami usług płynącymi z Chin, umową dotyczącą wolnego handlu z USA i zagrożeniami z tym związanymi. Wspomniał o Pakiecie Socjalnym, który uregulowałby i chronił Europę przed zmianą cen produktów pochodzących z Chin.

Czytaj dalej