Komunikat Jarosława Lange Przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ Solidarność w sprawie poparcia w wyborach na prezydenta miasta Poznania.

Koleżanki i Koledzy,

Wysłałem drogą sms-ową (do przewodniczących i członków władz „Solidarności” firm poznańskich) informację o poparciu „Solidarności” dla Ryszarda Grobelnego, który kandyduje na funkcję prezydenta Miasta Poznania.

Na wstępie informuję, że ten temat był przedmiotem dyskusji i decyzji poniedziałkowego zebrania Prezydium Zarządu Regionu.

W najbliższą niedzielę poznaniacy będą wybierali prezydenta Poznania na najbliższe 4 lata. Dla nas – ludzi „Solidarności” – ten wybór ma szczególne znaczenie.

Dlaczego zdecydowaliśmy się – jak nigdy dotąd – wspierać Ryszarda Grobelnego?
Nie rozpisując się nadmiernie podaję dwa powody:

Po pierwsze, w wielu tzw. firmach miejskich mamy „Solidarność” i chcemy zadbać o stabilną sytuację pracowników.  Kandydat PO Jacek Jaśkowiak nie daje takiej gwarancji. Jest nieprzewidywalny. Jest finansistą, więc nie należy się spodziewać z jego strony działań chroniących pracowników.  Spodziewamy się sytuacji odwrotnej, tj. chłodnego, jedynie biznesowego spojrzenia na firmę na zasadzie liczy się zysk, a nie ludzie. Wszyscy znamy ten kierunek działań PO i w ostatnich latach coraz częściej doświadczamy skutków jej polityki nieprzyjaznej dla pracowników i członków „Solidarności”.

Po wtóre, wybór ten ma decydujący wpływ na inne relacje władz miasta
z „Solidarnością”. Nie spodziewamy się, by kandydat PO spełnił nasze oczekiwania zarówno dotyczące jego kręgosłupa światopoglądowego  jak i zaangażowania w sprawy bliskie „Solidarności”.

Wobec powyższego Prezydium Zarządu Regionu zdecydowało o wspieraniu
w niedzielnych wyborach samorządowych kandydaturę Ryszarda Grobelnego, dlatego proszę o skuteczne przekazanie tego apelu w najbliższy  czwartek i piątek członkom Związku i wszystkim pracownikom w Waszych firmach .

Z pozdrowieniami
Jarek Lange Przewodniczący ZR

Informacja z posiedzenia Komisji MOZ NSZZ „Solidarność” GSK – Poznań 25.11.2014

Poznań 25.11.2014

Informacja z posiedzenia  Komisji  MOZ NSZZ  „Solidarność” GSK

Porządek zebrania:

 1. Przyjęcie porządku zebrania.
 2. Przyjęcia do związku – dwie osoby z GSK Commercial i jedna osoba z GSK Consumer zostały przyjęte do związku.
 3. Informacja z posiedzenia Prezydium MOZ NSZZ Solidarność
 4. Zatwierdzenia szkolenia z Prawa Pracy dla Komisji MOZ w dniu 3 grudzień 2014r.
 5. Podsumowanie z przeprowadzonych konsultacji transakcji globalnej GSK –Novartis.
 6. Przedstawienie prezentacji makroekonomicznych – analiza konkurencyjności wynagrodzeń GSK – rozpoczęcie negocjacji nt. wzrostu wskaźnika wynagrodzeń w 2015r.
 7. Wolne głosy i wnioski.

Włodzimierz Sopel

Przewodniczący MOZ NSZZ Solidarność GSK

Kolejny sukces Kingi Zielińskiej – GRATULACJE

W bieżącym roku brałam udział w 4 maratonach lecz najbardziej zapamiętam  Maraton Solidarności w Gdańsku oraz Wrocławia Maraton gdzie jest odrębna klasyfikacja dla członków Solidarności ponieważ to tam właśnie wygrywałam.

W sumie na swoim koncie mam już 11 maratonów ale zawsze lubię wracać tam gdzie mogę stanąć na podium. W Gdańsku biegłam pierwszy raz. Trasa biegu początek miała w Gdyni  a sam start rozpoczął się przy Pomniku Ofiar 70’gdzie przez włodarzy miast oraz liczne grono honorowych gości i ok. 1000 biegaczy zostały złożone kwiaty ku czci poległych. Po złożeniu kwiatów wystartowaliśmy w słońcu upale i sporych podbiegach, dotarłam do Gdańska  pokonując trasę 42 195 km a było to 15 sierpnia. Czas jaki wówczas osiągnęłam nie był dla mnie satysfakcjonujący 4 godz.23  min. ale z racji ciepła i bardziej poznania w tak krótkim czasie tylu fajnych miejsc nie przejmowałam się tym zbytnio a już  w ogóle do głowy mi nie przyszło ze mogę stanąć na podium. Trasa przebiegała z Gdyni do Sopotu z metą na starówce w Gdańsku gdzie odbywał się właśnie jarmark dominikański co było miłym zaskoczeniem. Po zakończeniu biegu już wiedziałam dlaczego w innych miastach biega 3 ,4 czy 5 tys ludzi a tutaj tylko tysiąc –teraz wiem  trasa jest bardzo wymagająca  . Ale  kto powiedział ze jest łatwo ? Nikt a i tak było super – za rok wracam, bo lubię wyzwania.

 

Miesiąc później pojechałam  na Maraton do Wrocławia (uczestników było 5,5 tysiąca ) to już się staje chyba  moją tradycją dlatego, że to już trzeci w tym mieście przebiegnięty Maraton. To tutaj zrobiłam życiówkę w ubiegłym roku 3 godz.57 min  i jak co roku udaje mi stanąć  na podium w kategorii  członków Solidarności wśród kobiet. Poza tym lubię to miasto , atmosferę i wspaniałe  uczucie po pokonaniu takiej odległości.

Kinga Zielińska

kinga

Informacja z obrad Komisji MOZ NSZZ Solidarność GSK. Poznań 2014.11.06

Porządek obrad:

 1. Zapisy do związku – akces do związku złożyły 3-osoby z GSK Consumer, 1-osoba GSK Commercial
 2. Informacja z obrad Komisji Parytetowej GMS.
 3. Informacja z obrad Komisji Parytetowej Commercial.
 4. Informacja ze spotkania grupy związkowców z obszaru Onkologii.
 5. Informacja w sprawie konfliktu  zespołu SKIN z Menedżerem obszaru.
 6. Porównanie warunków zatrudnienia Novartis – GSK – prezentacja .
 7. Informacja na temat pożyczki związkowej – spłata październik 2014 oraz podjęcie uchwały o udzieleniu nowej w grudniu 2014r.
 8. Wolne głosy i wnioski.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych pkt. u przewodniczących kół związkowych.

Następne spotkanie Komisji MOZ NSZZ Solidarność GSK wyznaczone jest na dzień 25.11.2014r.

Włodzimierz Sopel

KOMUNIKAT – Uruchomienie pożyczki związkowej.

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” GSK PH S.A., informuje, że uruchamia pożyczkę związkową w wysokości:

3000 zł/ trzy tysiące złotych /

dla wszystkich członków związku.

 1. Pożyczka spłacana jest w 10 ratach.
 2. Nie ma możliwości kumulacji pożyczki.
 3. Brak zadłużenia wobec Związku na dzień 20.11.2014 r.
 4. Pożyczka zostanie przelana na konto bankowe pracownika podane na wniosku.
 1. Spłata pierwszej raty nastąpi 7 stycznia 2015 r.

Ostateczny termin składania wniosków:

 20 listopada 2014 r. do godz.15:00

Wniosek jest dostępny tutaj.