Zaproszenie na przedstawienie ” Andropauza 2 – czyli Męska rzecz…być z kobietą!”

Przedstawienie odbędzie się w dniu 25.10.2014   o godz. 15:30  (sobota)

Kino Teatr „Apollo” Poznań Ratajczaka 18

Cena biletów 95 zł

Kontakt: tel.  606 891 830 lub 501 042 982

Kontynuacja przygód bohaterów pierwszej części rozgrywa się ponownie w sanatorium.

Dręczeni przez ordynatora Zusa kuracjusze, mężczyźni w sile wieku, lecz nie pozbawieni witalnej energii, postanawiają dokonać zemsty.Najpierw karmią viagrą goryla, a potem do klatki z pobudzoną małpą wtrącają doktora-sadystę. Ofiara podstępu popada w obłęd, a miejsce ukaranego kierownika placówki zajmuje brat bliźniak, sprzymierzeniec prześladowanych pensjonariuszy.Część drugą perypetii nie poddających się andropauzie panów rozpoczyna telefon od fikcyjnego ordynatora z prośbą o ratunek, sanatorium ma bowiem skontrolować inspektor z ministerstwa. Tymczasem nie ma ani pieniędzy, ani żywności, a nawet wyposażenia. Słowem wszystko, włącznie z sięgającym często do kieliszka kierownikiem, chyli się ku upadkowi. Wezwani na pomoc przyjaciele mają na kontrolerze sprawić wrażenie sukcesów stosowanej tam metody rehabilitacji, zaimponować sprawnością i zorganizować turnusową imprezę, dowodzącą dobrej kondycji finansów i zadowolenia kuracjuszy. Inspektorem okazuje się kobieta, na dodatek atrakcyjna, co przyjaciół przemienia w rywali.Próby pogodzenia zauroczenia bohaterów z ratunkową misją wykorzystał autor z właściwą sobie lekkością i humorem. Jan Jakub Należyty bezlitośnie obnaża ludzkie słabości, jednak w sposób zapewniającym publiczności dwie godziny zabawy bez chwili wytchnienia. Jedynie przerwa w spektaklu przyniosła, lecz na krótko, ulgę dla obciążonych śmiechem mięśni twarzy oraz brzucha.Wzbudzające eksplozje wesołości dialogi i sceny uzupełniają i dodatkowo urozmaicają sztukę równie zabawne piosenki oraz taniec, a wszystko to w wykonaniu znanych i lubianych aktorów, których obsadził występujący również na scenie reżyser „Andrpauzy2” Maciej Damięcki.Na scenie  wystąpią : Alicja Dąbrowska, Jacek Kawalec, Michał Pietrzak, Piotr Skarga oraz Maciej Damięcki. Cóż więcej można dodać po wymienieniu tych nazwisk? Chyba tylko tyle, że podobnie jak przy okazji poprzednich komedii Jana Jakuba Należytego, tak i tym razem publiczność dopisała, że brawa trwały długo i brzmiały donośnie, że aktorzy ponownie zapraszani byli przez widzów na scenę, a ci ostatni opuszczali gmach Teatru rozbawieni i żywo komentujący obejrzany właśnie spektakl.

 

Reżyseria: Maciej Damięcki
Scenariusz: Jan Jakub Należyty
Scenografia/kostiumy: Małgorzata Filipiak-Kwiatkowska, Małgorzata Żukrowska-Należyty
Choreografia: Ewa Kuklińska
Kierownictwo muzyczne: Robert Obcowski
Przygotowanie wokalne: Dorota Wasilewska

 

Musical „Jekyll & Hyde” w Teatrze Muzycznym. Bilety w specjalne cenie na 12ty i 16ty października.

PROMOCJA NA SPEKTAKLE:

  12 PAŹDZIERNIKA godz. 17.00 (niedziela)

  16 PAŹDZIERNIKA godz. 19.00 (czwartek)

  Bilety w cenie 60 zł w I strefie (parter 1-10 rząd, balkon 1-3 rząd)

  Bilety w cenie 50 zł w II strefie (parter 11-14 rząd, balkon 4-6 rząd)

 

Pozostałe terminy: 10,15,16,17,22,23,24.10.2014,godz.19.00/11,18,25.10.2014,godz.18.00/bilety od 60 do 90 zł

 

Czołowy broadwayowski musical na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu!
Adaptacja noweli Roberta Louisa Stevensona, która w mig stała się jednym z najważniejszych przedstawień muzycznych XX wieku. Musical Jekyll & Hyde to niesłychana historia o walce dobra ze złem, która, jak głosi legenda, została napisana przez Stevensona w ciągu trzech dni, a następnie spalona po to, by ją ponownie odtworzyć.

To opowieść o dr Jekyll’u, który po wypiciu tajemniczego eliksiru zmienia swoje oblicze i w nocy przemienia się w niebezpiecznego i szalonego Pana Hyde’a, stając się jednocześnie winowajcą wielu zbrodni. Czy dobro wygra ze złem? A może to zło zatriumfuje? Przekonajcie się sami już w październiku podczas najnowszej premiery Teatru Muzycznego w Poznaniu – Jekyll & Hyde.

 

REALIZATORZY
Reżyseria: Sebastian Gonciarz
Tekst polski: Michał Ronikier
Piosenki: Michał Rusinek
Kierownictwo muzyczne: Piotr Deptuch
Choreografia: Paulina Andrzejewska
Scenografia: Mariusz Napierała
Kostiumy: Agata Uchman

GŁÓWNE ROLE
Henry Jekyll: Damian Aleksander/ Janusz Kruciński
Lucy Harris: Marta Wiejak/ Monika Bestecka
Emma Carew : Edyta Krzemień/ Ewa Łobaczewska
Sir Danvers Carew: Wojciech Paszkowski/ Wiesław Paprzycki
Gabriel John Utterson: Wojciech Paszkowski/ Grzegorz Pierczyński
Kontakt

Joanna Perkowska

specjalista ds. ubezpieczeń grupowych

Europe

GSK ul. Grunwaldzka 189, Poznan, 60-322, Poland

Email      joanna.a.perkowska@gsk.com

Tel          +48 61 860 1074

Komunikat od Jarosława Krzysztonia – Przewodniczącego Koła Związkowego Aspen NSZZ Solidarność.

Cześć Związkowcy!

Chciałbym w kilku słowach podsumować sferę spotkań i telekonferencji dotyczących sfery konsultacji oraz negocjacji strony Związkowej z Pracodawcą.

Ze swojej strony już w ubiegłym roku miałem okazję uczestniczyć w spotkaniach i siedzieć ramię w ramię z Przewodniczącym, Włodzimierzem Soplem oraz osobami reprezentującymi stronę Związkową. Naprzeciwko nas obecna była wówczas strona Pracodawcy- GSK oraz Aspen w osobie Mariusza Frydrycha, Dariusza Ludwiczaka, a nawet Michaela Crow.

Wracam pokrótce do tamtych chwil, ponieważ spotkania te i nasze postulaty pozwoliły płynnie kontynuować działalność Związkową u nowego pracodawcy- Aspen.

Pomyślnie też udało się wynegocjować dodatkową pensję za przejście dla osób, które zrealizowały PDP. Ponad to czujnie też obserwowaliśmy nasz transfer oraz sytuację u nowego pracodawcy.

Kwestią bezsprzecznie ważną w 2014 roku dla strony Związkowej, było dokładne przeprowadzenie konsultacji z Pracodawcą w zakresie wszystkich Regulaminów.

Jak powszechnie wiadomo ostatni z Regulaminów- Wynagradzania, po etapie konsultacji i negocjacji został zaakceptowany przez stronę Związkową i podpisany przez Przewodniczącego – Włodzimierza Sopla.

Dotychczas starałem się dzielić z Wami informacjami mailem i telefonicznie, kiedy dochodziło do porozumienia przy Regulaminach – więc byliśmy na bieżąco.

Chciałbym żebyście wiedzieli,  że każdemu z Regulaminów ze strony Związkowej poświęcaliśmy mnóstwo czasu.

Czas ten pochłaniały konsultacje z prawnikiem Związkowym, przegadanie pomiędzy sobą dodatkowych, realnych propozycji, zmian w zapisach na bardziej korzystne dla nas ->pracowników.

Efekty były różne, uzależnione od elastyczności Pracodawcy. Nie zawsze spotkaliśmy się z akceptacją naszych propozycji.

Wielokrotnie jednak udało nam się uzyskać dodatkowe, bardziej korzystne zapisy w każdym z Regulaminów.

Za nami sporo godzin przeznaczonych na spotkania i rozmowy telefoniczne, by wszystko to przyniosło zamierzony efekt.

Dlatego bardzo chciałbym podziękować szczególnie 2 osobom za wspólną obecność w ostatnich miesiącach, w tak ważnych kwestiach pracowniczych jak Regulaminy.

Tymi osobami są:

Włodzimierz Sopel, Przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność  GSK

Arkadiusz Oczkowski, z-ca Przewodniczącego Koła Związkowego Aspen NSZZ Solidarność

Wiem, że nasza działalność ma sens i przynosi efekt.

Zależy mi na tym żeby każdy z nas pamiętał, że w tych trudnych czasach przynależność do grupy Związków Zawodowych umacnia naszą pozycję wobec Pracodawcy, a mądrzei partnersko prowadzona polityka współpracy pomiędzy Zawiązkami a Pracodawcą pozwalają na skuteczną współpracę.

Im nas więcej, tym lepiej.

W wolnej chwili (wiem, że ostatnio o nią ciężko), poczytajcie na spokojnie proszę wszystkie Regulaminy, które zawierają nasze prawa i obowiązki w Aspen (przesłane przez Małgorzatę Fedorczyk).

Jest to zwieńczenie naszej pracy.

Pozdrawiam serdecznie.

Jarosław Krzysztoń

Konsultant  Naukowy/ Przewodniczący Koła Związkowego Aspen NSZZ Solidarność

Aspen Polska Sp. z o.o.

tel. 504 144 790

Jaroslaw.Krzyszton@Aspenpharma.eu