Archiwum Komisji Krajowej NSZZ Solidarność

Archiwum Komisji Krajowej NSZZ Solidarność

25 ROCZNICA STRAJKÓW Z 1988 r.

Podziękowania dla MOZ NZSS Solidarność GSK Pharmaceuticals.

Podziękowania dla MOZ NZSS Solidarność GSK Pharmaceuticals od Dzieci i Organizatorów Turnusu Rehabilitacyjnego „Solidarność” w Dziwnowie

Manifestacja Warszawa

Poniższy link zawiera nr 94 Wielkopolskiego Informatora Solidarności z 17-tego września 2013 poświęconego manifestacji w stolicy.

Manifestacja -Warszawa

KOLEJNY SUKCES KINGI ZIELIŃSKIEJ w Maratonie Wrocławskim.

W dniu 15.09.2013 (niedziela ) o godz. 9 wystartowałam w Maratonie Wrocławskim był to już mój 5 Maraton, we Wrocławiu drugi, i po raz drugi w kategorii Solidarność w kategorii kobiet  stanęłam na podium zajmując II msc. natomiast kategorii kobiet-  40 lat i powyżej zajęłam I msc.

Ilość zawodników jaka wystartowała to ok. 4 tyś osób z całego świata, i nigdy nie jest tak, że wszyscy którzy staną na starcie Maratonu  ukończą go. Ja ukończyłam maraton  i to z wielkim jak dla mnie sukcesem ponieważ złamałam 4 godz.(mój czas netto 3 godz.57 min).

Dlatego chciałam bardzo serdecznie podziękować MOZ  NSZZ Solidarność GSK za okazaną pomoc w jego osiągnięciu.

 

Podziękowanie za dni protestu

Wrześniowe dni protestu, a szczególnie sobotnia demonstracja w Warszawie była wielkim naszym sukcesem i sukcesem całego polskiego ruchu związkowego. Potwierdziło się, że umiemy być solidarni w obronie sprawach najważniejszych. Teza, że jedynym sukcesem rządów Donalda Tuska jest zjednoczenie polskich związków zawodowych – stała się faktem.

W sobotę 14 września blisko 200 tysięcy związkowców przemaszerowało w pokojowej
demonstracji ulicami Warszawy. Serce mi się radowało, że wreszcie Polacy się przebudzili.Skoro nie ma w Polsce autentycznego dialogu społecznego, pozostaje nam jedynie ulica.Dlatego przyjechaliśmy wykrzyczeć nasz sprzeciw wobec antypracowniczych, antyspołecznych i antydemokratycznych posunięć rządu.

W imieniu Komisji Krajowej „Solidarności” chcę podziękować organizatorom, związkowcom i wszystkim uczestnikom manifestacji. To dzięki Wam cała czterodniowa akcja przebiegała tak sprawnie, bezpiecznie i imponująco. Pokazaliśmy, że potrafimy być solidarni i zorganizowani. Serdecznie Wam za to dziękuję.

Dziękuję poszczególnym regionom i branżom naszego Związku. Wzięliście na siebie
ogromną część przygotowań. Szczególnie, jeśli chodzi o organizację wyjazdów, wynajem
autokarów, pociągów, zapewnienie aprowizacji i opieki.

Szczególne i serdecznie podziękowania należą się związkowcom, którzy spędzili kilka dni w miasteczku namiotowym przed Sejmem. Pogoda Was nie rozpieszczała, ale to Was nie zniechęciło. Bardzo dziękuję również wszystkim służbom zaplecza technicznego miasteczka namiotowego, które przez cały czas zaopatrywały mieszkańców w posiłki, wodę, dbały o kwestie sanitarne, sprawowały ochronę. Wszystkie komentarze opisujące życie pod namiotami były zgodne – doskonała organizacja. I to jest prawda.

Dziękuję mieszkańcom Warszawy za życzliwość, wsparcie i udział. Na każdym kroku
spotykaliśmy się dobrym przyjęciem i wyrozumiałością dla utrudnień, jakie w czasie takich
akcji są naturalne.

Dziękuję związkowym służbom porządkowym. To dzięki dyscyplinie, Waszemu profesjonalizmowi i opanowaniu nikt dzisiaj nie powie złego słowa o demonstracji. Była taka, jak być powinna, czyli bezpieczna, przyjazna i pokojowa.

Dziękuję policjantom, służbom miejskim i wszystkim osobom, z którymi współpracowaliśmy przy organizacji i przebiegu protestu. Oby zawsze nasza współpraca przy tego typu wydarzeniach przebiegała tak wzorcowo, jak w tym przypadku.

Na koniec dziękuję moim najbliższym współpracownikom i pracownikom Komisji Krajowej. Wiem, że razem możemy wszystko. To nie jest koniec. To dopiero początek naszej drogi, ale… i tak wygramy!
Piotr Duda – przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

Akcja PROTESTACYJNA WARSZAWA 11-14 września 2013r.

Akcja PROTESTACYJNA WARSZAWA 11-14 września 2013r.

NSZZ „Solidarność” domaga się:

  • Wycofania szkodliwych projektów nowelizacji kodeksu pracy dotyczących uelastycznienia czasu pracy – zobacz więcej…>>
  • Uchwalenia przez Sejm RP ustaw ograniczających stosowanie tzw. umów śmieciowych zobacz więcej…>>
  • Zaprzestania likwidacji szkół i zaprzestania przerzucania finansowania szkolnictwa publicznego na samorządy
  • Stworzenia osłonowego systemu regulacji finansowych oraz ulg podatkowych dla przedsiębiorstw utrzymujących zatrudnienie w okresie niezawinionego przestoju produkcyjnego
  • Podwyższenia wysokości płacy minimalnej zgodnie z projektem złożonym przez NSZZ „Solidarność” – zobacz więcej…>>
  • Stworzenia ustawy o systemie rekompensat dla przedsiębiorstw energochłonnych
  • Zaniechania likwidacji rozwiązań emerytalnych przysługujących pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnych i o szczególnym charakterze