Komunikat od Jarosława Krzysztonia – Przewodniczącego Koła Związkowego Aspen NSZZ Solidarność.

Cześć Związkowcy!

Chciałbym w kilku słowach podsumować sferę spotkań i telekonferencji dotyczących sfery konsultacji oraz negocjacji strony Związkowej z Pracodawcą.

Ze swojej strony już w ubiegłym roku miałem okazję uczestniczyć w spotkaniach i siedzieć ramię w ramię z Przewodniczącym, Włodzimierzem Soplem oraz osobami reprezentującymi stronę Związkową. Naprzeciwko nas obecna była wówczas strona Pracodawcy- GSK oraz Aspen w osobie Mariusza Frydrycha, Dariusza Ludwiczaka, a nawet Michaela Crow.

Wracam pokrótce do tamtych chwil, ponieważ spotkania te i nasze postulaty pozwoliły płynnie kontynuować działalność Związkową u nowego pracodawcy- Aspen.

Pomyślnie też udało się wynegocjować dodatkową pensję za przejście dla osób, które zrealizowały PDP. Ponad to czujnie też obserwowaliśmy nasz transfer oraz sytuację u nowego pracodawcy.

Kwestią bezsprzecznie ważną w 2014 roku dla strony Związkowej, było dokładne przeprowadzenie konsultacji z Pracodawcą w zakresie wszystkich Regulaminów.

Jak powszechnie wiadomo ostatni z Regulaminów- Wynagradzania, po etapie konsultacji i negocjacji został zaakceptowany przez stronę Związkową i podpisany przez Przewodniczącego – Włodzimierza Sopla.

Dotychczas starałem się dzielić z Wami informacjami mailem i telefonicznie, kiedy dochodziło do porozumienia przy Regulaminach – więc byliśmy na bieżąco.

Chciałbym żebyście wiedzieli,  że każdemu z Regulaminów ze strony Związkowej poświęcaliśmy mnóstwo czasu.

Czas ten pochłaniały konsultacje z prawnikiem Związkowym, przegadanie pomiędzy sobą dodatkowych, realnych propozycji, zmian w zapisach na bardziej korzystne dla nas ->pracowników.

Efekty były różne, uzależnione od elastyczności Pracodawcy. Nie zawsze spotkaliśmy się z akceptacją naszych propozycji.

Wielokrotnie jednak udało nam się uzyskać dodatkowe, bardziej korzystne zapisy w każdym z Regulaminów.

Za nami sporo godzin przeznaczonych na spotkania i rozmowy telefoniczne, by wszystko to przyniosło zamierzony efekt.

Dlatego bardzo chciałbym podziękować szczególnie 2 osobom za wspólną obecność w ostatnich miesiącach, w tak ważnych kwestiach pracowniczych jak Regulaminy.

Tymi osobami są:

Włodzimierz Sopel, Przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność  GSK

Arkadiusz Oczkowski, z-ca Przewodniczącego Koła Związkowego Aspen NSZZ Solidarność

Wiem, że nasza działalność ma sens i przynosi efekt.

Zależy mi na tym żeby każdy z nas pamiętał, że w tych trudnych czasach przynależność do grupy Związków Zawodowych umacnia naszą pozycję wobec Pracodawcy, a mądrzei partnersko prowadzona polityka współpracy pomiędzy Zawiązkami a Pracodawcą pozwalają na skuteczną współpracę.

Im nas więcej, tym lepiej.

W wolnej chwili (wiem, że ostatnio o nią ciężko), poczytajcie na spokojnie proszę wszystkie Regulaminy, które zawierają nasze prawa i obowiązki w Aspen (przesłane przez Małgorzatę Fedorczyk).

Jest to zwieńczenie naszej pracy.

Pozdrawiam serdecznie.

Jarosław Krzysztoń

Konsultant  Naukowy/ Przewodniczący Koła Związkowego Aspen NSZZ Solidarność

Aspen Polska Sp. z o.o.

tel. 504 144 790

Jaroslaw.Krzyszton@Aspenpharma.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *