Film prezentujący koncert pt. „Pieśni Solidarności”

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do zbliżającej się rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania „Solidarności” z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że film promocyjny naszego koncertu pt. „Pieśni Solidarności” uzyskał zgodę na wykorzystanie znaku i nazwy NSZZ „Solidarność” i znalazł się już w Internecie.

W materiale wykorzystano bogaty materiał zdjęciowy, przede wszystkim autorstwa Pana Jana Kołodziejskiego, fotoreportera „Solidarności” w latach 1981-1989.

Film znajdą Państwo tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=h-xYilC3bkA

http://sonanto.pl/calbum/piesni-solidarnosci/

 

a także na nowym profilu zespołu na Facebooku:

 

https://www.facebook.com/zespolsonanto

 

Program koncertu jest opowieścią o „Solidarności” – jej początkach, codziennym opozycyjnym życiu, dramacie Stanu Wojennego oraz ostatecznym zwycięstwie w walce z reżimem. W trakcie koncertu można usłyszeć pieśni najważniejszych bardów „Solidarności” – m.in. Jacka Kaczmarskiego, Jana Pietrzaka, Przemysława Gintrowskiego czy  Macieja Pietrzyka. Pieśni, które po latach same stały się symbolami „Solidarności”.

 

Premiera koncertu miała miejsce w Warszawie, z okazji uroczystości wręczenia bohaterom opozycji demokratycznej odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności. Od tego czasu zespół co roku przygotowywał w stolicy oprawę artystyczną tego wydarzenia.

 

W tym roku, w związku z publikacją filmu– rozpoczęliśmy kampanię promocyjną koncertu także na Wybrzeżu jak i w całej Polsce.

 

Jeśli materiał się Państwu spodoba to będziemy wdzięczni za jego publikację na Państwa stronie czy profilu na portalu FB w celu udostępnienia go szerszej publiczności.

 

Z wyrazami szacunku,

 

Aleksandra Matryba

Zespół wokalno-aktorski „Sonanto”